دستور قضایی فیلترینگ تلگرام صادر شد ؛ با این پیام رسان خداحافظی کنید

دستور قضایی فیلترینگ تلگرام صادر شد ؛ با این پیام رسان خداحافظی کنید

سرانجام پس از ماه‌ها کش و قوس بر سر فیلترینگ یا ادامه فعالیت تلگرام، امروز از صادر شدن دستور قضایی مبنی بر مسدود سازی این پیام رسان خبر داد.

بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: کلیه ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور، شامل شرکت ارتباطات زیر ساخت و اپراتورهای تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلف هستند از ۱۰ اردی بهشت به اعمال مسدود سازی کامل وب سایت و اپلیکیشن تلگرام اقدام نمایند.

رعایت نکردن قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، اقدام به فعالیت غیر قانونی و بی ضابطه در فضای مجازی کشور از جمله اتهام‌های وارده بر تلگرام است، همکاری نکردن پاول دورف موسس تلگرام با مقامات ایران به مسدود سازی این پیام رسان در داخل کشور منجر خواهد شد.

مقامات ایران سال گذشته پیشنهاد دادند سرورهای تلگرام به کشور منتقل شود تا دسترسی راحت باشد اما تلگرام همواره این پیشنهادها را رد کرده است. تا امروز ما شاهد ادامه‌ی فعالیت منهای قابلیت تماس صوتی آن در ایران بودیم که گفته می‌شود ساعاتی به فیلترینگ آن باقی نمانده است.

با مسدود شدن تلگرام صدها شغل از دست خواهد رفت و ارتباطی که میان میلیون‌ها ایرانی از سراسر جهان به وجود آمده است؛ امیدواریم خبر لغو این دستور را به شما برسانیم؛ امیدواریم.

خرید اپل آیدی