آموزش کامل نصب برنامه و بازی IOS از طریق آیتونز

این آموزش از طریق جدیدترین ورژن نرم افزار آیتونز  و بر روی سیستم عامل ویندوز انجام شده است اما روش آن برای سیستم عامل مک نیز به همین ترتیب میباشد. همچنین ما در این آموزش، نحوه‌ی نصب بازی و اپ های کرک شده را آموزش میدهیم، اما روش نصب اپ های اورجینالی که از آیتونز دانلود میکنید نیز تفاوتی با این آموزش ندارد.

مواد لازم برای نصب بازی و برنامه روی آیفون، آیپاد تاچ و آیپد:

 • جدیدترین ورژن آیتونز را برای سیستم عامل خود دانلود کنید.
 • دیوایس آی او اس شما باید جیلبریک شده باشد:
 • برای استفاده از آیتونز، نیاز به اپل آیدی دارید:
 •  تمام بازی ها و اپ هایی که داخل اپل اپس قرار میگیرند، کرک شده هستند و میتوانید آنها را بر روی دیوایس های جیلبریک شده نصب کنید.
 • نکاتی که قبل از شروع نصب باید بدانید:
  • باید توجه داشته باشید که حجم خالی مورد نیاز آن بازی و نرم افزار، حداقل ورژن آی او اس مورد نیاز و دیگر مواردی که در توضیحات آن اپ در اپ استور آمده است، با آیفون، آیپاد و آیپد شما سازگاری داشته باشد.
  • اگر بخواهید از آیتونز بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید (نصب برنامه، ریستور و دیگر موارد)، لازم است که آن کامپیوتر را با استفاده از اپل آیدی خود آتورایز (Authorize) کنید. برای اینکار کافی است به اینترنت متصل باشید و از طریق منوی بالایی به بخش iTunes Store و سپس Authorize This Computer بروید. سپس اپل آیدی و پسوورد آنرا وارد کنید تا کامپیوتر در اپل آیدی شما ثبت شود. توجه داشته باشید که به ازای هر اپل آیدی اینکار را حداکثر برای ۵ سیستم میتوانید انجام دهید:
  • نکاتی که قبل از شروع نصب باید بدانید: باید توجه داشته باشید که حجم خالی مورد نیاز آن بازی و نرم افزار، حداقل ورژن آی او اس مورد نیاز و دیگر مواردی که در توضیحات آن اپ در اپ استور آمده است، با آیفون، آیپاد و آیپد شما سازگاری داشته باشد. اگر بخواهید از آیتونز بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید (نصب برنامه، ریستور و دیگر موارد)، لازم است که آن کامپیوتر را با استفاده از اپل آیدی خود آتورایز (Authorize) کنید. برای اینکار کافی است به اینترنت متصل باشید و از طریق منوی بالایی به بخش iTunes Store و سپس Authorize This Computer بروید. سپس اپل آیدی و پسوورد آنرا وارد کنید تا کامپیوتر در اپل آیدی شما ثبت شود. توجه داشته باشید که به ازای هر اپل آیدی اینکار را حداکثر برای ۵ سیستم میتوانید انجام دهید:
  • دیوایس شما باید جیلبریک شده باشد و توییک Appsync نیز از طریق سیدیا نصب شده باشد.
  • برای نصب بازی و برنامه نیازی به اتصال به اینترنت ندارید.
  • باید فایل با فرمت ipa بازی و برنامه‌ای که میخواهید نصب کنید، در کامپیوتر شما و در همان آدرسی که به آیتونز داده‌اید، موجود باشد. تنها فرمت قابل قبول، ipa است و فرمت های دیگر پشتیبانی نمیشود.
  • ممکن است در هنگام کار با آیتونز به ارورهای مختلفی برخورد کنید؛ برای رفع این ارورها، آموزش رفع ارورهای آیتیونز را مطالعه کنید.
 • شروع نصب بازی و برنامه از طریق آیتونز:

  مرحله‌ی اول: باز کردن آیتونز

  بعد از نصب جدیدترین نسخه‌ی آیتونز، بر روی آیکون آن دوبار کلیک کنید تا نرم افزار باز شود:

 • شروع نصب بازی و برنامه از طریق آیتونز: مرحله‌ی اول: باز کردن آیتونز بعد از نصب جدیدترین نسخه‌ی آیتونز، بر روی آیکون آن دوبار کلیک کنید تا نرم افزار باز شود:
 • مرحله‌ی دوم: وارد کردن بازی یا نرم افزار به آیتونز

  ابتدا لازم است شما بازی یا نرم افزاری که دانلود کرده‌اید را وارد آیتونز کنید. برای اینکار ابتدا بر روی آیکون سه نقطه و سپس بر روی بخش Apps کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز میشود، میتوانید با عملیات Drag And Drop (کشیدن و رها کردن)، آن اپ را به آیتونز وارد کنید. مراحل انجام این کار در تصاویر زیر قابل مشاهده است (این عملیات برای چند اپ به طور همزمان هم قابل انجام است) ما در این مثال، نرم افزار Kent Scan را به این روش وارد آیتونز کرده‌ایم:

 • مرحله‌ی دوم: وارد کردن بازی یا نرم افزار به آیتونز ابتدا لازم است شما بازی یا نرم افزاری که دانلود کرده‌اید را وارد آیتونز کنید. برای اینکار ابتدا بر روی آیکون سه نقطه و سپس بر روی بخش Apps کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز میشود، میتوانید با عملیات Drag And Drop (کشیدن و رها کردن)، آن اپ را به آیتونز وارد کنید. مراحل انجام این کار در تصاویر زیر قابل مشاهده است (این عملیات برای چند اپ به طور همزمان هم قابل انجام است) ما در این مثال، نرم افزار Kent Scan را به این روش وارد آیتونز کرده‌ایم:
 • البته امکان وارد کردن برنامه ها از طریق منوی بالایی نیز وجود دارد. برای اینکار، ابتدا منو را باز کنید و سپس بر روی Add File To Library کلیک کنید. در پنجره‌ای که باز میشود، به آدرسی که فایل های ipa را در آنجا ذخیره کرده‌اید بروید و آنها را انتخاب و بر روی Open کلیک کنید. ما در این مثال، بازی Hungry Shark را به این روش وارد آیتونز کرده‌ایم:
 • البته امکان وارد کردن برنامه ها از طریق منوی بالایی نیز وجود دارد. برای اینکار، ابتدا منو را باز کنید و سپس بر روی Add File To Library کلیک کنید. در پنجره‌ای که باز میشود، به آدرسی که فایل های ipa را در آنجا ذخیره کرده‌اید بروید و آنها را انتخاب و بر روی Open کلیک کنید. ما در این مثال، بازی Hungry Shark را به این روش وارد آیتونز کرده‌ایم:
 • مرحله‌ی سوم: اتصال دیوایس به کامپیوتر

  در این مرحله لازم است آیفون، آیپاد یا آیپدتان را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. سپس صبر کنید تا آیتونز دیوایس شما را بشناسد و روند سینک شدن و بک‌آپ گیری خودکار تمام شود.

   

  مرحله‌ی چهارم: انتخاب برنامه ها

  ابتدا همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، وارد قسمت مخصوص دیوایس خود شوید و سپس به قسمت Apps بروید. حال در این قسمت، نرم افزار و بازی هایی را که میخواهید بر روی دیوایس شما نصب شود را بر روی دکمه‌ی Install جلویشان کلیک کنید تا به حالت Will Install در بیاید. در انتها بر روی Apply کلیک کنید تا نصب بازی و برنامه های انتخابی انجام شود.

  توجه داشته باشید که نحوه‌ی حذف برنامه ها هم به همین ترتیب است و تفاوت آن در این است که باید به جای Install، بر روی Remove کلیک کنید:

 • مرحله‌ی سوم: اتصال دیوایس به کامپیوتر در این مرحله لازم است آیفون، آیپاد یا آیپدتان را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. سپس صبر کنید تا آیتونز دیوایس شما را بشناسد و روند سینک شدن و بک‌آپ گیری خودکار تمام شود.   مرحله‌ی چهارم: انتخاب برنامه ها ابتدا همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، وارد قسمت مخصوص دیوایس خود شوید و سپس به قسمت Apps بروید. حال در این قسمت، نرم افزار و بازی هایی را که میخواهید بر روی دیوایس شما نصب شود را بر روی دکمه‌ی Install جلویشان کلیک کنید تا به حالت Will Install در بیاید. در انتها بر روی Apply کلیک کنید تا نصب بازی و برنامه های انتخابی انجام شود. توجه داشته باشید که نحوه‌ی حذف برنامه ها هم به همین ترتیب است و تفاوت آن در این است که باید به جای Install، بر روی Remove کلیک کنید:
 • بعد از موفقیت در اتمام نصب و عملیات Sync شدن، میتوانید دیوایس را از سیستم جدا کنید و از نرم افزار و بازی نصب شده لذت ببرید.
 • خرید اپل آیدی