آموزش حذف کامل اکانت اپل ایدی – حذف شناسه اپل

 

در گذشته به صورت رسمی هیچ روشی برای حذف کامل یک اکانت اپل ایدی توسط شرکت ارائه نشده بود . اما اگر واقعا تصمیم به حذف شناسه اپل خود دارید می توانید از بخش خدمات مشتری اپل این کار را با طی مراحلی که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت این کار را انجام دهید . و اما اگر مایل به حذف کامل اکانت خود نباشید میتوانید شناسه اپل و سرویس های مربوطه مانند سرویس iMessage را غیر فعال کنید.در ادامه مراحل کامل کار را با هم بررسی میکنیم

روش اول : حدف حساب به صورت کامل

۱ . مطمئن شوید قصد دارید اپل ایدی خود را حذف کنید .

زمانی که شما اپل ایدی خود را حذف کنید ، دسترسی شما به کلیه تمامی سرویس ها و پرداخت های قبلیتان قطع خواهد شد . برای مثال شما دسترسی خود از آیکلاد ایمیل و آیکلاد درایو را به صورت کامل از دست می دهید . هر گونه خرید شما با حساب ساخته شده از دست خواهد رفت، از جمله آیتونز، فروشگاه برنامه، و یا هر سروس آنلاین دیگر که به طریقی به اپل ایدی شما مرتبط بوده است .

ممکن است شما نیازی به حذف حساب خود نداشته باشید .  اگر می خواهید برای حفظ دسترسی به حساب های خود و خرید آنلاین و سابقه های خریدتان اپل ایدی خود را نگه دارید ، شما می توانید اطلاعات حساب خود را به طوری که تمام پرداخت و اطلاعات شخصی برداشته شده است تغییر دهید، اطلاعات پرداخت و … را حذف کنید . این کار به شما اجازه می دهد حساب خفته ای داشته باشید که در آینده در صورت نیاز به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید !

۲ . کلیه ایمیل های وارد شده و مرتبط با اپل ایدی را حذف کنید .

زمانی که قصد دارید اپل ایدی را به صورت دائمی حذف کنید به این نکته توجه کنید که با استفاده از این ایمیل دیگر قادر به ساخت اپل ایدی نیستید. شما میتوانید ایمیل نجات مرتبط به اپل ایدی را حذف کنید تا بعدا در صورت نیاز بتوانید از آن ایمیل برای ساخت اپل ایدی اقدام کنید . به عکس زیر کمک کنید .

2 . کلیه ایمیل های وارد شده و مرتبط با اپل ایدی را حذف کنید

 • به سایت appleid.apple.com مراجه کنید ، اطلاعات اپل ایدی را وارد کنید و وارد حساب خود شوید .
 • سپس روی دکمه Edit کلیک کنید .
 • با کلیک بر روی “X” مطابق عکس بالا میتوانید ایمیل های اضافه شده را حذف کنید .
 • ۳ . یک کد امنیتی ایجاد کنید .

  شما می توانید این مورد را با کلیک کردن روی قسمت “ایجاد PIN”  یا همان “Generate PIN” در بخش “Security” از نشانی appleid.apple.com انجام دهید .  این کد را برای پاک کردن اپل ایدی روی آیفون خود نیاز خواهید داشت پس تمام مراحل را با دقت انجام دهید . اگر سوالی در این زمینه دارید حتما به عکس زیر دقت کنید .

 • 3 . یک کد امنیتی ایجاد کنید .
 • ۴ . از کلیه قایل ها ، ایمیل ها و …. ذخیره شده در آی کلاد نسخه پشتیبان تهیه کنید

 • قبل از پاک کردن اکانت از فایل های مهم خود بک آپ بگیرید . کلیه فایل ها ، پیامک  ها ،مخاطبین ، عکس ها و … در آی کلاد شما ذخیره شده و از بین میرود . پس حتما به این مورد توجه کنید . قبل از حذف بخ راحتی با مراجعه به آدرس www.icloud.com از اطلاعات خود بک آپ بگیرید.همجنین به نکان زیر توجه کنید :
  • شما میتوانید کلیه اطلاعات خود را با آی کلود درایو روی کامپیوتر خود ذخیره کنید این کار به راحتی با نرم افزار itunes امکان پذیر است دقت کنید این کار با دیوایس ios شما امکان پذیر نیست .
  • ذخیره کردن و پشتیبان گیری از آی کلاد درایو ساده ترین روش برای شما خواهد بود اگر یک کامپیوتر مک دارید کار شما بسیار ساده است اما اگر از دیوایس های دیگر استفاده میکنید برای این کار باید با نرم افزار های مربوطه کار کنید . با آی کلاد از اطلاعات پشتیبان بگیرید و با دیوایس های دیگر خود هر زمان احتیاج داشتید به اشتراک بگذارید .
  • از تصاویر خود بک آپ بگیرید . قبل از اینکه اکانت خود را حذف کنید از دانلود عکس ها روی کامپیوتر خود مطمئن شوید ، بعد از حذف اکانت دسترسی شما برای همیشه از تصاویر از بین خواهد رفت .
  • 4 . از کلیه قایل ها ، ایمیل ها و …. ذخیره شده در آی کلاد نسخه پشتیبان تهیه کنید
  • خرید اپل آیدی